ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

کسانی که علاقه زیادی به کار با کامپیوتر دارند و از گشت و گذار در اینترنت لذت می برند می توانند یک گزینه خیلی خوب برای شغل مدیریت وبسایت باشند. ولی برای این کار لازم است که قبل از آن به صورت کامل با شغل مدیر وب سایت آشنایی داشته باشید و وظایفی که بر عهده آنها است را بدانید و متوجه باشید که آیا توانایی مدیریت و سازماندهی یک ارگان یا یک سایت در حیطه توانایی و علایق شما تعریف شده است یا خیر. در این صورت است که شما می توانید مدیریت یک وبسایت را برعهده داشته باشید. 

 

 در واقع مدیر وب سایت کسی است که مدیریت یک سایت و اداره آن را بر عهده دارد و مسئول است که به خوبی از سایت نگهداری کند و آن را توسعه بدهد و امکانات لازم را در آن فراهم کند تا مخاطبان به سمت آن جذب شوند و از آن استفاده کنند.

 

آشنایی با وظایف مدیر وب سایت

 

وظایف مدیر وب سایت

 کسی که شغل مدیریت یک وبسایت را برعهده دارد وظایف مختلفی دارد که لازم است آنها را انجام دهد و کسانی که بتوانند تمام این وظایف را به صورت منظم انجام دهند می‌توانند آسوده خاطر باشد که یک درآمد خیلی خوب از راه مدیریت وب سایت به دست بیاورند.

 

 در ادامه به چند مورد از وظایف اصلی مدیریت وبسایت اشاره می کنیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست. البته با توجه به اینکه وبسایتی که شما مدیریت می‌کنید تخصصی باشد یا غیر تخصصی و از چه نوعی باشد وظایف مختلفی بر دوش شما است که ما در این قسمت فقط به وظایف اصلی اشاره می کنیم.

 • افزایش مداوم سرعت بالا آمدن (لود) سایت

 • بررسی و نظارت بر روی لینک هایی که در سایت قرار دارد

 • تحلیل و آنالیز بازدید کنندگان سایت

 • جمع آوری گزارش های روزانه، هفتگی و ماهانه از تعداد بازدید کنندگان

 • جمع آوری گزارش های مقدار افزایش یا کاهش فروش سایت

 • مدیریت گروه تولید محتوا

 • در صورت نیاز بررسی امکان چند زبانه کردن سایت

 • بررسی مقالات یا صفحاتی از سایت که مدت زیادی از بروز شدن آن ها می گذرد و داشتن برنامه ای برای بروز رسانی آن ها

 • نظر سنجی از کاربران سایت درباره عملکرد و گرافیک و امکانات

 • بررسی صفحات پر بازدید و صفحات کم و برنامه ریزی برای بهبود آن ها

 • بررسی روزانه وضعیت سرور سایت (هاست) از نظر آپ تایم (مدت بالا بودن سایت در 24 ساعت شبانه روز)

 

آشنایی با وظایف مدیر وب سایت

 

 مدیریت تیم تولید محتوا

 وقتی سایتی راه اندازی می شود و یا اینکه یک سایت تولید محتوا می‌کند یک فردی باید باشد که این محتوا را تولید کند و کسی که مدیر وب سایت است وظیفه دارد نظارت کافی روی تیم تولید محتوا داشته باشد تا آنها کار خودشان را به خوبی انجام دهند و مطالبی که تولید می‌کنند بازخوردی که انتظار می رود را داشته باشد.

 کسی که مدیر وبسایت می‌شود خودش باید انقدر در زمینه تولید محتوا اطلاعات داشته باشد که بتواند به بقیه افراد تیم آموزش بدهد که چطور می‌توانند محتوای بهتری تولید کنند که از دید گوگل کاملا استاندارد باشد و بتوانند در جایگاه خیلی خوبی از گوگل قرار بگیرد و جزو نتایج اول گوگل باشند. 

 

 تعیین استراتژی و راهکار برای توسعه سایت

 کسی که مدیریت وبسایت را برعهده دارد باید بتواند آینده سایت را به خوبی رقم بزند و در زمینه کاری می‌تواند به یکسری دیدگاه‌ها و استراتژی‌های برسد که با پیاده سازی آنها آینده موفقی برای سایت وجود داشته باشد و بتواند ایده پردازی کند تا سایت را به سمتی که دلخواه تمام تیم است ببرد.

 

سایت

 

 مدیریت سایت کاربر پسند

 شاید به گوش شما هم خورده باشد که بارها می‌گویند مدیرسایت باید کاری کند که سایت را تبدیل به یک سایت کاربر پسند کند و این کار بر اساس استانداردهایی انجام می‌شود که مدیر وبسایت باید این استانداردها را بشناسد و طراحی کند که کاربران دلشان بخواهد که زمان بیشتری در وبسایت بمانند و حتی با خواندن یک مطلب به سراغ مطالب مرتبط دیگر بروند و این مدت زمانی که کاربران در سایت شما می گذرانند فاکتور خیلی مهمی است که از دید گوگل ارزش اصلی سایت شما به مدت زمان ماندگاری کاربران در آن است.

 

 جمع آوری اطلاعات بازدید کننده های سایت

 مدیر وبسایت باید آمار بازدیدکنندگان سایت را داشته باشد که بر این است که چند درصد از افراد مجدداً از سایت بازدید می کنند و باید بدانید که حتی سایت هایی که در حال حاضر کار خودشان را انجام می‌دهند اگر مخاطبی هم به سمت خود جذب کنند خیلی از آنها برای بار دوم دیگر وارد سایت نمی‌شوند و چیزی که اهمیت دارد این است که مدیر وبسایت بتواند سایت را طوری طراحی کند که باز هم مخاطبان دلشان بخواهد که از سایت دیدن کنند و یا اینکه ترتیبی اتخاذ کند که از مخاطبان شماره تماس یا ایمیل یا آدرس گرفته شود تا بتواند با آنها در ارتباط باشد و به آنها محصولات جدیدش را معرفی کند تا دائماً جلوی چشم مخاطب باشد و مخاطب بداند برای رفع نیازهای خودش می تواند روی سایت شما و یا کار شما حساب کند.

 

مدیریت سایت

 

 تهیه بک آپ یا پشتیبان از فایل ها و دیتابیس های سایت

یکی از مسئولیت‌های مدیر وبسایت این است که مدام سایت را به روز نگه دارد و همه تلاشش در این جهت باشد که سایت در حالت غیرفعال درنیاید زیرا تاثیر خیلی زیادی در جذب مخاطب و فروش خواهد داشت. قبل از اینکه اطلاعات شما نابود شود و از بین برود باید به صورت مداوم از آنها پشتیبان گیری شود و این کار وقتی اهمیت خودش را نشان می دهد که اطلاعات سایت شما به هر دلیلی پاک شود و شما متوجه می‌شوید که با گرفتن پشتیبان گیری در کمتر از چند دقیقه دوباره سایت شما به حالت اول برمیگردد و نیازی نیست نگران این باشید که این همه زحمت به چه سمتی می رود. 

 

 افزایش جذب ترافیک و بازدید کننده ها برای سایت

 یکی از مهمترین وظایفی که بر دوش مدیر وبسایت است این است که مدام سایت را به روز نگه دارد و محتوای سایت از منابع جدید تامین شود تا کسانی که به وب سایت و محصولات شما علاقه مند هستند خیلی زود بتوانند شما را پیدا کنند و این جذب ترافیک و افزایش بازدیدکنندگان می‌توانند به روش‌های مختلفی انجام شود که یکی از آنها انتشار آگهی در سایت های مختلف است.

می توانید با استفاده از بنرهای تبلیغاتی در سایت های مختلف این کار را انجام دهید و یا حتی با استفاده از ایمیل مارکتینگ می‌توانید ترافیک سایت را بالا ببرید و یا در شبکه های اجتماعی پرطرفدار مثل اینستاگرام فعالیت کنید. همچنین موتورهای جستجوگر با سئو و بهینه سازی سایت روی کار شما تاثیر خیلی زیادی خواهند داشت.

 

مدیریت وبسایت

 

 بررسی مداوم رتبه سایت در موتورهای جستجوگر

 کسی که مدیریت وبسایت را بر عهده دارد باید مراقب باشد هر روز جایگاه سایت را چک کند و ببیند که گوگل چه واکنشی نسبت به سایت و عبارت‌های مهم و کلیدی داشته تا بتواند نقاط ضعف سایت را پیدا کند و در جهت رفع آن عمل کند تا سایت بتواند در موقعیت بهتری در گوگل قرار بگیرد. 

 

 شغل مدیریت وبسایت برای چه کسانی مناسب است

 کسانی که به کامپیوتر و فناوری اطلاعات علاقمند باشند می توانند این شغل را برای آینده شغلی خود انتخاب کنند و همچنین آن را مدیریت کنند و یا اینکه اگر با بازاریابی اینترنتی آشنا باشند اگر کسی همه این ویژگی‌ها را با هم داشته باشد می تواند یک مدیر سایت موفق باشد که کسب درآمد چشمگیر داشته باشد و معمولاً با توجه به میزان وظایفی که این افراد به عهده میگیرند حقوق آنها متفاوت خواهد بود.

 

مدیریت وبسایت


توسعه 360

مشخصات

 • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
 • کلمات کلیدی: سایت ,وبسایت ,مدیریت ,مدیر ,داشته ,خیلی ,داشته باشد ,مدیریت وبسایت ,تولید محتوا ,مدیر وبسایت ,وظایف مدیر
 • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Bryan کافی نت آفتاب علمای شیعه کجایند مردان بی ادعا دانستی ها George simin.m جلوه حق روشنفکری